Odborná RECENZE: 40 denní vlasová kúra VENIRA

Lidský metabolismus je chytrý a nejrůznějšími mechanismy si v rámci svých reakcí vypomáhá. Když je někde něčeho nedostatek, nemůže se stát, že reakce najednou přestanou probíhat. Nemohou. A tak je potřeba začít zapínat záložní mechanismy. Pokud tělo dlouhodobě nutričně strádá – jak makroprvkově, tak mikroprvkově – začne těch záložních reakcí být tolik, že se to projeví na našem zdraví. Mikroprvové deficity se často projevují navenek a velmi dobře je lze pozorovat na pleti, vlasech a nehtech.

Naše "pýchy", ať chceme nebo nechceme, o nás něco vypovídají. Samozřejmě máme každý danou určitou kvalitu nehtů či vlasů geneticky. Někdo se narodí s krásnou hustou hřívou, někdo již odmalička bojuje s řídkými a nepoddajnými vlasy – a stejně tak je to u nehtů. Velmi ráda u svých klientů pozoruji tyto kvality alespoň okem, protože mi to o nich něco řekne. Ženy, klientky se mě také často ptají, co bych jim doporučila, aby jim třeba tolik nevypadávaly vlasy nebo se jim netřepily nehty. Vždy jim samozřejmě v prvé řadě radím, že nejprve musí srovnat svou stravu, svůj životní styl, vnější vlivy a až pak by měly sáhnout po doplňku stravy – ostatně stejný princip platí u všech doplňků – člověka, který má velmi špatný životní styl žádné doplňky stravy jako takové nezachrání.

I tak jsem se ale rozhodla detailně zmapovat možnosti. Na trhu je nespočet doplňků stravy, které slibují po jejich užívání krásné, zářivé vlasy, pevné nehty, zdravě vypadající pleť a nejlépe hned všechno dohromady v krátkém časovém horizontu. Je ale potřeba si uvědomit, že tělo je složitý stroj, který nefunguje tak, že když přisypu více na levé straně, automaticky se všechno zlepší, zmnoží a úměrně tomu srovná na straně pravé. Zkrátka vždy neplatí jen přímá úměra. Důležitá je často více než samotné množství synergie látek, spolupráce. To v jaké kooperaci látky v těle působí je základem správného účinku. Hlavně pro tento důvod mi padl do oka doplněk stravy VENIRA. Jelikož jsou doplňky má specializace, mám už své vyzkoušené postupy, díky kterým rychle vyhodnotím, zdali  má vůbec dále smysl analyzovat daný produkt. U VENIRY mě mile překvapilo, že první co mě napadlo bylo: „Ano, to dává smysl." Vzápětí jsem si všimla, že jde o produkt vyrobený v České republice, což mě utvrdilo v tom, že má cenu se jím dále zabývat.

Odborné hodnocení

Spektrum aktivních složek je dle mého názoru velmi dobře promyšleno. Na rozdíl od jiných preparátů je zde zastoupeno 18 složek, zpravidla naleznete max 10. Velmi pozitivně hodnotím přítomnost kyseliny hyaluronové, které není nikdy dost a je ukázkou toho, že se na produktu nešetří. Všechny formy aktivních složek jsou v pro tělo příznivé podobě organických sloučenin – citrát, glukonát, acetát apod., což se pozitivně podepíše na efektivitě preparátu. Důležitý je i obsah selenu, kterého je ve dvou tabletách tak akorát. Ve vyšších koncentracích je tato látka pro tělo toxická, proto se s ním musí opatrně. Velmi pozitivně hodnotím spektrum aminokyselin, které příznivě působí na stavbu pokožky, vlasů a nehtů. Spolu s kolagenem jsou důležité pro pevnost, která se s věkem vytrácí. Synergie látek v tomto přípravku je tedy určitě zaručena a je to jeden z mála produktů, který mohu opravdu doporučit i co do zdravotní nezávadnosti.

Subjektivní hodnocení účinku

Než někomu něco doporučuji, ráda vše zkouším sama na sobě, protože pak mohu předat autentické reference. Stejně jako u potravin, či různých alternativních výrobků, jsem tedy vyzkoušela 40 denní kúru nejprve na sobě. Asi ne pozitivně pro referenci, ale určitě pozitivně pro mě, jsem nepozorovala žádné změny na nehtech. Geneticky mám odmalička nehty velmi tvrdé a nelámou se mi. Mohu si tedy alespoň sama pro sebe říci, že moje strava je kvalitní a plnohodnotná a rozhodně se případné deficity neprojevují na nehtech. U vlasů jsem ale byla mile překvapena. Celý život mi, i vzhledem k vždy dlouhým vlasům, vlasy hodně padají a samozřejmě s postupujícím věkem lehce řídnou. Po kúře ale cítím rozdíl, nejen v pocitu, když se je prohrábnu, ale  i v růstu.

V případě zájmu je možné 40 denní kúru zakoupit ZDE

Publikoval(a): Michaela Bebová 1. dubna 2018 8:36

Diskuze


O mně

Výživě a zdravému životnímu stylu se věnuji již více jak 10 let. Studium tak krásného oboru jakým je biochemie mi umožňuje nahlédnout do této problematiky z té nejzákladnější úrovně - z úrovně metabolismu a základních chemických procesů v našem těle. Mým úkolem je tedy sloužit jako jakýsi můstek mezi reálnými vědeckými poznatky o výživě a širokou laickou veřejností.

Každý člověk je jedinečný, a tak by se k němu mělo přistupovat. Výživová doporučení, trendy a nejrůznější výživové směry nelze slepě aplikovat na všechny bez rozdílu. Snažím se bojovat proti mediálním bublinám, které se na nás tlačí ze všech stran a raději každého navedu selským rozumem ke správnému přístupu a řešení. Pokud totiž chceme dosáhnout nějakého cíle, ať už je to zhubnutí či celková změna života a životního stylu, vše vždy začíná v hlavě - změnou našeho myšlení.

Biochemička

RNDr. Michaela Bebová

michaela@biochemicka.cz


Dosažené vzdělání

2017

Přírodovědecká fakulta, Univerzita Karlova v Praze - obhajoba rigorózní práce na téma
Interakce vybraných flavonoidních sloučenin s biotransformačními enzymy

2015

Certifikovaný poradce pro sportovní výživu (ATAC)

2014

Certifikovaný výživový poradce: Poradce pro výživu a suplementaci (ATAC)

2009-2014

Přírodovědecká fakulta, Univerzita Karlova v Praze - bakalářské a navazující magisterské studium: obor Biochemie

Studijní specializace: doplňky stravy jako modulátory potravních karcinogenů v rámci 2. fáze biotransformace, studium interakcí doplňků stravy s enzymy biotransformace xenobiotik

2012/2013

Semestrální pobyt na vysoké škole Hogeschool van Arnhem en Nijmegen (HAN), University of Applied Sciences, Life Sciences, Holandsko
studijní specializace: studium karcinogeneze

Konzultace a poradenství ve výživě

Věnuji se poradenství v oblasti výživy a zdravého životního stylu s individuálním přístupem ke každému klientovi.

Mým cílem je dovést vás ke zdravé výživě tak, abyste k tomu dospěli svou vlastní cestou – kladu tedy důraz na to, abyste věděli, PROČ některé věci jsou nebo nejsou dobré, zdravé nebo nezdravé, případně nutné a nezbytné. Pokud totiž chceme dosáhnout trvalé změny životního stylu včetně výživy, vše vždy začíná v hlavě - změnou našeho myšlení.

Náplň konzultací

Při prvním osobním setkání zanalyzujeme dosavadní jídelníček, společně si popovídáme o aktuálním zdravotním stavu, stravovacích návycích a hlavně cílech, kterých byste rádi dosáhli. Podle cíle pak společně začneme pracovat na úpravách jídelníčku, budou vám poskytnuty podněty ke změnám, na kterých budeme pracovat. Obdržíte konkrétní příklad stravovacího plánu na míru a obecná doporučení. Bude provedena základní analýza vašeho těla (množství tuku, podíl svalové hmoty, bazální metabolismus apod.)

Další plán a konzultace jsou řešeny individuálně na základě domluvy a cíle.

Pokud jste se rozhodli, že chcete trvale změnit svůj aktuální životní styl a jako bonus i vyřešit některé běžné zdravotní obtíže, kontaktujte mě prostřednictvím webového formuláře níže.

Ceník

Konzultace a poradenství ve výživě

Vstupní konzultace + analýza na přístroji TANITA (90 min) 900 Kč

 • zhodnocení zdravotní anamnézy a dosavadní životosprávy na základě předloženého jídelníčku
 • stanovení základních tělesných parametrů a zdravotního stavu pomocí přístroje TANITA (% tuku v těle,
  podíl svalové hmoty, množství viscerálního tuku, % vody v těle, bazální metabolismus apod.)
 • diskuze a stanovení cílů klienta

Vypracování individuálního výživového plánu a suplementace 1800 Kč

 • analýza dosavadního stravování a zdravotního stavu
 • vyhodnocení a sestavení nového stravovacího plánu
 • návrh suplementace (pokud je třeba)
 • vypracování ukázkového jídelníčku

Vypracování individuálního specifického jídelníčku na 7 dní 2500 Kč

 • sportovní jídelníček
 • zdravotní omezení
 • alergie, intolerance potravin
 • redukční jídelníček apod.

Samostatná konzultace dle potřeby klienta (90 min) 750 Kč

Konzultace po Skypu či telefonu (60-90 min) 500 Kč

Kontrolní přeměření tělesných parametrů na přístroji TANITA 400 Kč

Asistovaný nákup a orientace v /ne/zdravých potravinách (cca 90 min) 800 Kč

 • Praha
 • návštěva supermarketů, obchodů se zdravou výživou; podrobný rozbor jednotlivých sekcí s výkladem

Semináře a Workshopy

1. Lektorská činnost dle požadavků klienta (90 min) 2000 Kč

 • odborné přednášky na téma výživy a zdravého životního stylu

2. Lektorská činnost dle požadavků klienta v AJ (90 min) 2500 Kč

 • odborné přednášky na téma výživy a zdravého životního stylu
Individuální domluva dle potřeby je možná.

Speciální programy

Program FIRST STEP

Tento program je „nakopnutím“ pro klienty, kteří se odhodlali skončit se svým dosavadním životním stylem plným nezdravého jídla, stresu a pasivity a rozhodli se radikálně změnit svou životosprávu. Cílem klienta je radikální změna kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu, redukce hmotnosti nebo pomoc do začátku.

Délka programu: 4 měsíce (3 konzultace)
Cena: 5 900 Kč   4 900 Kč

Program zahrnuje:

 • vstupní konzultace: zhodnocení zdravotní anamnézy a dosavadní životosprávy na základě předloženého jídelníčku, životospráva, stanovení cíle klienta
 • analýza na přístroji TANITA: stanovení základních tělesných parametrů (% tuku v těle, podíl svalové hmoty, množství viscerálního tuku, % vody v těle, hmotnost kostí, stanovení bazálního metabolismu apod.)
 • vypracování individuálního výživového plánu a suplementace (tištěná verze) s doprovodnou konzultací: analýza dosavadního stravování a zdravotního stavu, vyhodnocení a sestavení nového stravovacího plánu, návrh suplementace (pokud je třeba), vypracování ukázkového jídelníčku
 • asistovaný nákup a orientace v /ne/zdravých potravinách
 • 1 průběžná konzultace
 • 1 výstupní konzultace + analýza

* Uvedená nabídka není veřejným příslibem a služby mohou být odepřeny.
Místem poskytnutí služeb je Praha.