Články

Biostyl 2014

Dnes trochu z jiného soudku.... :)

Bitostyl 2014 (1)
úlovky z letošního Biostylu stály za to :)

Řeč je o Biostylu, veletrhu (festivalu), který se koná každý rok na pražském Výstavišti už 10 let. Skládá se z několika částí BIOSTYL - ZDRAVÍ - ECOWORLD - INSPIRACE - ALTERNATIVA. Moje neoblíbenější část je tam, kde je nejvíce ochutnávek :-x. A tak vždycky odcházím doslova přecpaná. Letos tomu nebylo jinak :) Byl to už můj, tuším, 4. ročník. Přirozeně jsem se bála, že tam bude méně jídla, nebude se tolik ochutnávat, nebude tam můj oblíbený stánek s kávou apod. Vše bylo. Až mě překvapilo, jak se podoba a lokace jednotlivých vystavovatelů v podstatě ani moc nezměnila.

Veletrh probíhá od pátku do neděle. My jsme šli letos s kamarádkou na jistotu - v pátek (v neděli už by mohly dojít zásoby....??!!).

Začala jsem espressem a prvním kolem ochutnávek v mém oblíbeném stánku biopekárny Zemanka (příchod na 11:30 zaručil, že už budu mít hlad a zobací tendence vystoupá na maximum.....rozhodně nedoporučuji přijít odpoledne po obědě, připravíte se tak o super "stláskání" :D ).Naprosto mě dostala novinka sušenek s čajem Matchatea od Zemanky (ještě nejsou v prodeji) a také novinka Kávové biosušenky s kokosem. Nově paní pekla oblíbené čoko-kokosky přímo v terénu na place, takže jeden pytlíček extra čerstvých sušenek padl taky za vlast :)

Bitostyl 2014 (2)
Kávové kokosky a Matchatea máslovky :))

Bitostyl 2014 (3)

 

Dále jsme udělali první základní kolečko v centrální části Biostylu, kde jsme postupně ochutnávali různé bio čokoládičky, bio sušenky, bio to, RAW tamto...zkrátka vše, co nám přišlo pod ruku. U malého stánku s domácím pečivem jsem si koupila oříškové preclíky (čehož jsem později, vzhledem k rovnátkové indispozici, trochu litovala...) a nějaké pečivo.

Bitostyl 2014 (4)
Naprosté překvapení a jiná dimenze chuti :)

Poté jsme se přesunuli do pravého křídla paláce, kde mě naprosto učaroval olivový olej z domácí rodinné výrobny na Zakynthosu - Aristeon. Chutnal úplně jinak než všechny ostatní oleje, co jsem kdy ochutnala (a to jsem v Řecku byla nespočetkrát). Takže jedna lahvička byla jasná :). Všem milovníkům olivového oleje vřele doporučuji.

 

Bitostyl 2014 (5) Freshland dobroty + Srí Lanka

Další zastávka byla "na Srí Lance" - zázvorové limonády, kokosová mléka, pálivé omáčky, chilli chipsy... Nakonec jsem si koupila jen chilli chipsy, protože zásoby pálivých omáček jsou ještě docela velké...

Hned po Serendibu následovala návštěva Freshland stánku. Loni jsem si zde dávala brokolicový quiche (letos si ho dala má festivalová polovička...a fresh...a obojí moooc dobré :)). Já už jsem však odolala (rozhodla jsem se, že dám zase ob rok šanci "haré kršňákům".... tenkrát mi totiž nebylo úplně dobře....letos, zdá se, jsem přežila :)

Po dalších drobných nákupech a ochutnávkách jsme se přesunuli na finále do levého křídla ALTERNATIVY a INSPIRACE. Tam už to pro mě bylo o něco slabší. Nabrali jsme ještě nějaké časopisy a můj jediný pořádný úlovek byl ženšenový čaj, který si teď budu šetřit na nějakou krizovku O:-)

Odolali jsme všem věštkyním, propagátorkám, myslitelům a myslitelkám a s vytahanýma rukama, pod tíhou všech nákupů, ukončili slavně naši návštěvu.... docela přecpané, ale spokojené :)