Články

Odborná RECENZE: 40 denní vlasová kúra VENIRA

Naše "pýchy", ať chceme nebo nechceme, o nás něco vypovídají. Samozřejmě máme každý danou určitou kvalitu nehtů či vlasů geneticky. Někdo se narodí s krásnou hustou hřívou, někdo již odmalička bojuje s řídkými a nepoddajnými vlasy – a stejně tak je to u nehtů. Velmi ráda u svých klientů pozoruji tyto kvality alespoň okem, protože mi to o nich něco řekne. Ženy, klientky se mě také často ptají, co bych jim doporučila, aby jim třeba tolik nevypadávaly vlasy nebo se jim netřepily nehty. Vždy jim samozřejmě v prvé řadě radím, že nejprve musí srovnat svou stravu, svůj životní styl, vnější vlivy a až pak by měly sáhnout po doplňku stravy – ostatně stejný princip platí u všech doplňků – člověka, který má velmi špatný životní styl žádné doplňky stravy jako takové nezachrání.

I tak jsem se ale rozhodla detailně zmapovat možnosti. Na trhu je nespočet doplňků stravy, které slibují po jejich užívání krásné, zářivé vlasy, pevné nehty, zdravě vypadající pleť a nejlépe hned všechno dohromady v krátkém časovém horizontu. Je ale potřeba si uvědomit, že tělo je složitý stroj, který nefunguje tak, že když přisypu více na levé straně, automaticky se všechno zlepší, zmnoží a úměrně tomu srovná na straně pravé. Zkrátka vždy neplatí jen přímá úměra. Důležitá je často více než samotné množství synergie látek, spolupráce. To v jaké kooperaci látky v těle působí je základem správného účinku. Hlavně pro tento důvod mi padl do oka doplněk stravy VENIRA. Jelikož jsou doplňky má specializace, mám už své vyzkoušené postupy, díky kterým rychle vyhodnotím, zdali  má vůbec dále smysl analyzovat daný produkt. U VENIRY mě mile překvapilo, že první co mě napadlo bylo: „Ano, to dává smysl." Vzápětí jsem si všimla, že jde o produkt vyrobený v České republice, což mě utvrdilo v tom, že má cenu se jím dále zabývat.

Odborné hodnocení
Spektrum aktivních složek je dle mého názoru velmi dobře promyšleno. Na rozdíl od jiných preparátů je zde zastoupeno 18 složek, zpravidla naleznete max 10. Velmi pozitivně hodnotím přítomnost kyseliny hyaluronové, které není nikdy dost a je ukázkou toho, že se na produktu nešetří. Všechny formy aktivních složek jsou v pro tělo příznivé podobě organických sloučenin – citrát, glukonát, acetát apod., což se pozitivně podepíše na efektivitě preparátu. Důležitý je i obsah selenu, kterého je ve dvou tabletách tak akorát. Ve vyšších koncentracích je tato látka pro tělo toxická, proto se s ním musí opatrně. Velmi pozitivně hodnotím spektrum aminokyselin, které příznivě působí na stavbu pokožky, vlasů a nehtů. Spolu s kolagenem jsou důležité pro pevnost, která se s věkem vytrácí. Synergie látek v tomto přípravku je tedy určitě zaručena a je to jeden z mála produktů, který mohu opravdu doporučit i co do zdravotní nezávadnosti.

Subjektivní hodnocení účinku
Než někomu něco doporučuji, ráda vše zkouším sama na sobě, protože pak mohu předat autentické reference. Stejně jako u potravin, či různých alternativních výrobků, jsem tedy vyzkoušela 40 denní kúru nejprve na sobě. Asi ne pozitivně pro referenci, ale určitě pozitivně pro mě, jsem nepozorovala žádné změny na nehtech. Geneticky mám odmalička nehty velmi tvrdé a nelámou se mi. Mohu si tedy alespoň sama pro sebe říci, že moje strava je kvalitní a plnohodnotná a rozhodně se případné deficity neprojevují na nehtech. U vlasů jsem ale byla mile překvapena. Celý život mi, i vzhledem k vždy dlouhým vlasům, vlasy hodně padají a samozřejmě s postupujícím věkem lehce řídnou. Po kúře ale cítím rozdíl, nejen v pocitu, když se je prohrábnu, ale  i v růstu.

V případě zájmu je možné 40 denní kúru zakoupit ZDE