Články

Účinný a ověřený nápoj na klouby, plný vápníku

Skořápky a vápník
Vápník je cenný minerál, kterého naše tělo potřebuje opravdu hodně – na růst a vývoj, pro zdravé kosti, zuby, ale i pro různé další reakce našeho metabolismu. Přirozeně se nachází v mléčných výrobcích, ořeších, máku nebo potravinách jako je tofu nebo brokolice. Pokud vám vápník ve stravě chybí, můžete sáhnout po doplňku stravy. Můžete si ale zkusit vyrobit i tento nápoj na bázi skořápek. Skořápky obsahují uhličitan vápenatý, který je běžnou složkou doplňků stravy. V takové formě je anorganicky vázany, což není pro tělo nejlépe využitelná forma. Díky procesu výroby tohoto nápoje ale přechází ve formu organickou, takže je mnohem lépe využitelný.

Jak na výrobu nápoje
Pokud již berete vápník v doplňkové podobě nebo vás bolí např. kolena a váš pohybový aparát prostě potřebuje výživově podpořit, vyrobte si tento nápoj, jehož účinky jsou už minimálně redakčně ověřeny. Za 2 týdny ucítíte rozdíl.

Budete potřebovat:
  • 8 celých syrových vajec
  • 2 kg citrónů
  • 0,5 čisté vodky
  • 6 lžic medu


Postup
Vejce dobře omyjte kartáčkem. Vložte je do většího hrnce. Vymačkejte si šťávu ze dvou kil citrónů (dostanete zhruba 0,5 l šťávy), smíchejte ji s 0,5 l vodky a 6 lžícemi medu. Vše důkladně promíchejte a zalijte tím vejce. Hrnec přiklopte poklicí a nechte 10 dní macerovat. Po uplynutí doby obsah nalijte do mixéru a vše dobře rozmixujte. Přeceďte přes plátýnko a stočte do dvou lahví. Dostanete nápoj zhruba o objemu 1,25 l.

Dejte si 1–2 lžíce během dne, po jídle. Kúra vám vystačí na měsíc a půl. Opakujte ideálně dvakrát do roka.

Na co je potřeba dát pozor
Vejce opravdu dobře vydrhněte v teplé vodě kartáčkem a zbavte je všech nečistot. Nápoj se skořápkami dobře rozmixujte, aby v něm nezůstaly malé kousíčky skořápek, které by vás mohly vnitřně poranit. Používejte jen vejce z ověřeného zdroje. Alkohol částečně nežádoucí bakterie zničí, kvalita vajec je ale důležitá.

 

foto: Unsplash.com