Články

NOVINKA: Videokurz – Nutriční výživa pro začátečníky s Jíme zdravě

S novým videokurzem, který jsme připravili ve spolupráci s Jíme zdravě, můžete zapomenout na všechny zázračné diety. Snadno se zorientujete a budete si ve své zdravé kuchyni jistí. Nečeká vás hladovění ani odříkání toho, co vás v jídle těší. Pomůžeme vám změnit představu o zdravém jídle. Uděláme vám jasno ve žhavých tématech jako je lepek, detoxy nebo cukr. Každý díl je stručný, jasný a výstižný.

Co se v kurzu naučíte?

 

Lekce 1 – Makroživiny

Sacharidy, bílkoviny, tuky – naučíte se správné rozložení optimálního talíře a porozumíte tomu, co vám v jídelníčku chybí nebo přebývá. A co zapříčiňuje to, že máte večer chutě na sladké nebo že se vám nedaří zhubnout.

Lekce 2 – Cukry a sladidla

Na trhu je tolik druhů různých sladidel a sladkých dochucovadel, že si zaslouží svoji vlastní lekci. Míša vám vysvětlí, že ne všechny produkty označené light mohou být vhodné a jak si sladidla jednoduše roztřídit, abyste vždy věděli, jaké máte použít.

Lekce 3 – Lepek

O lepku a jeho účincích na zdraví bychom mohli mluvit v celém kurzu – tato potravina je v posledních letech nejvíce diskutovaná napříč všemi různými médii. Víte, co to lepek vůbec je a co se s ním v našem organismu děje? Je opravdu tak škodlivý? Pusťte si tuto Míšinu lekci a udělejte si názor sami.

Lekce 4 – Glykemický index

Proč si dávat pozor na vysokoglykemické potraviny a jaké to jsou? Chcete být déle sytí, mít lepší náladu a být plni energie? Stačí jen porozumět základním principům z této lekce a máte vyhráno!

Lekce 5 – Pitný režim

Opakování matka moudrosti. To, že musíte pít, vám samozřejmě nemusíme vysvětlovat. Ale víte jak moc pít a jak například alkohol působí na váš organismus? Pokud ano, tak není na škodu si tuto lekci ze základní školy zopakovat s odbornicí na výživu.

Lekce 6 – Výpočet denního příjmu

Výpočet denního příjmu živin (jednoduše to, co za den sníte) je univerzální pomůckou pro ty, kteří nemají ponětí, co je pro ně tak akorát. Chcete zhubnout a máte sedavou práci? Chcete nabrat svaly, ale jste v práci naopak moc aktivní? Výpočet příjmu vám pomůže ujasnit si priority a minimálně ze začátku se skladbou jednoduchého jídelníčku podle kterého poznáte, co je pro vaše tělo ideální.

Lekce 7 – Detoxikace

Co je opravdu detoxikace? Je pití 10 litrů pomerančového džusu týdně zdravé? Odpověď na tento trend najdete v nejpopulárnější lekci Míšina kurzu.

Lekce 8 – Etikety na obalech

Pro některé začátečníky se zdravou stravou nemusí být tak stresující vaření jako nakupování. Abyste nestrávili zbytečné hodiny v obchodě, pusťte si tento kurz a budete vědět, na co přesně ta či ona etiketa slouží a co přesně hledat. Ke kurzu dostanete navíc ke stažení praktické PDF se všemi éčky, které si můžete vytisknout a mít v peněžence pořád při sobě.

Lekce 9 – Deset nejčastějších mýtů

Naberu svaly, když budu jíst proteinové tyčinky! Když budu jíst bezlepkově, zhubnu! Je to zdravé, tak toho můžu sníst kolik chci! Poznáváte se v těchto vyjádřeních? Možná právě tyto mýty vám brání ve vaší vysněné postavě nebo výkonu.

Lekce 10 – Co si z kurzu odnést

Na jednoho člověka je 9 lekcí přespříliš – připravili jsme tedy poslední lekci, která uklidní všechny ty, kteří se už u druhé zhroutili. Míša shrne nejdůležitější informace z každé lekce a je na vás, jak si s nimi poradíte a jak dlouho je budete aplikovat. Přejeme hodně štěstí!

 

Videoukázku, podrobnější informace a samotý kurz naleznete na webových stránkách Jíme zdravě.

Chci zakoupit kurz Nutriční výživa pro začátečníky