Články

Festival Evolution - 19.-20.3.2016

 

Extra panenský olivový olej Aristeon

(dovozce Martin Slezák, www.aristeon.cz)

U pána, který je zároveň majitelem a vystavovatelem, ho kupuji každý rok. Je to nejlepší olivový olej, jaký jsem kdy měla - chutí se mu žádný nevyrovná. Nabízí i jiné příchutě (citrón, česnek). Dále různá pesta a jiné dobroty, jako baklava apod. U mě ale vede tento olej. V kamenných obchodech ho nekoupíte, lze se s ním ale spojit a dojít si do výdejního místa.

cena za 250 ml - 120 Kč

 

BIO crunchy arašídové máslo

(Vyrobené v Holandsku, Dovozce Feel Good Family)

Můj hlavní cíl letošního ročníku byl ochutnat co nejvíce máslíček a vybrat si nějaké nové druhy. Není nic horšího, než když si s nadšením koupíte novou značku, která vám ve finále nechutná. Tohle máslíčko se stalo mým favoritem hned na začátku - složením jen arašídy a špetka soli, konzistence tak akorát tekutá, chuťově výborné. 250 g za 90 Kč patří k těm lepším poměrům (cena na e-shopu 101 Kč).

 

Meridian crunchy arašídové máslo

Jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších značek máslíček - Meridian. Velmi dobrá cena na veletrhu jasně předurčila nákup. Složením jen pražené arašídy ve slupce. Pro všechny, kdo mají rádi přirozenou chuť.

Ccca 95 kč za 280 g je slušné.

 

Produkty Lifefood

Lifefood patří k zajetým značkám, které mají jeden z největších stánků na veletrhu. Musím se přiznat, že mi tato značka nikdy nepřirostla k srdci. Myslím, že to sahá do doby, kdy jsem ochutnala "lněnky", ušklíbla jsem se a už jsem jim nikdy nedala šanci. Tentokrát jsem byla ale moc mile překvapená novými produkty a hlavně jejich chutí. Ceny velké, ale pro zpestření a "za odměnu" si asi někdy dopřeji...

Zasněžené mandle BIO (raw produkt) 

Chuťově naprostá bomba, moc milé překvapení. Kombinace kardamonu, vanilky a citrusů vytváří chuťově dokonalou kombinaci. Pro zdravé mlsání ideální.

Pohánky BIO kokosové (raw produkt) 

Další chuťová bomba, člověk by ani neřekl, že tam je pohanka. Zdravé zobání (stačí opravdu pár kousků).

RAWSAGE (raw produkt)

Nyní novinka od Lifebaru - raw veganská klobáska :) Není to klasická parodie na uzeninu, je raw, vysušená a chuťově velmi výrazná - složením jsou to jen ořechy, zelenina a koření. Pro mě spíš takový vtip a zpestření, rozhodně nic co bych si koupila znovu.

 

Co mě ještě zaujalo:

NOVINKA Lifebar Plus borůvková s quinou - výborná a doporučuji!

NOVINKA Lifebar Plus acaí s banánem - také moc dobrá chuťová kombinace

Zeleninové chipsy cibulové BIO - zdravé slané mlsání, chuťově dokonalé (už se opakuji, já vím..:)

 

Máslové sušenky Matcha tea

(Zemanka + Matcha tea)

Záležitost, na které naprosto ujíždím a kdyby nebyly tak drahé (cca 60 kč za 100 g), tak si je snad kupuji stále... Máslo, které tvoří poctivý základ, je tam znát, a tak se sušenky přímo rozplývají na jazyku...V podstatě jsem se přistihla, že si je kupuji jen jednou za rok na festivalu (za 55 Kč) a dalších tak 50 g tam rovnou sním na ochutnávkách :D

 

Mimochodem Matcha tea sušenky si můžete upéct v různých obmněnách i doma! Zkuste například tento můj recept na webu Jóga DNES - najdete ho i v Receptáři!

 

Ayurveda quin bite VÁTA tyčinka

(vyrobeno v Bulharsku, dovozce STYKRA)

Zajímavá paní, zajímavý stánek a zajímavé produkty....Tyčinky dle ajurvédské typologie mě hned zaujaly, takže jsem si na zkoušku jednu Vátu vzala. Opět se jedná o raw produkt, složením jen sušené ovoce a koření (hřebíček a muškátový oříšek). Upřímně jsem na ní moc zvědavá!

 

Roobar Goji berry

(vyrobeno v Bulharsku, dovozce STYKRA)

Další z řad raw tyčinek (za chvíli se snad rozšíří i do supermarketů a obchodů se zdravou výživou ještě víc než doposud). Sympatický obal a sympatická cena 25 Kč - vzala jsem si goji příchuť. Uvidíme :)

 

Raw FOOD BIO pizza krekr

(www.rawfood.cz)

Tak nějak zjišťuju, že jsem si nakoupila snad všechno raw! Ale proč ne - jako sladké a slané zpestření a mlsání to uznávám! Přiznám se, že ty různé slané raw krekry opravdu nemusím, tyhle mě ale zaujaly (je kdyby to všechno nebylo tak drahé!). 45 Kč za 100 g ale bylo celkem sympatické. Pizza příchuť je dotvořena sušenými rajčaty, cibulí a oreganem, základ tvoří para ořechy a červená čočka.

 

YES chips - hrachové s mákem

(výrobce EKO LUSK s.r.o., ČR)

Ze všech těch uvedených krekrů mi asi chutnají nejvíce. Základ tvoří hrachová mouka, dále mák, řepkový olej, sůl a koření. Sympatické slané mlsání nebo jako pohoštění. Jsou k dostání ve zdravých výživách (určitě jsem je viděla ve Sklizeno a mají je na různých e-shopech). Cena se tuším pohybuje okolo 30-40 Kč.

 

Amalaki s kardamomem

(země původu Indie, dovozce Everest Ayurveda s.r.o.)

Pro mě snad největší překvapení ze všech. O této značce ajurvédských čajů, sušeného ovce a bylinek vím, nikdy jsem však od nich nic nevyzkoušela. Musím říct, že tentokrát jsem byla nadšená. Lepší sušené ovoce - ananas, papája, amalaki, banán apod. jsem nikdy nejedla. Různé příchutě dodávají plodům jedinečnost. Plody jsou slazené jen třtinovou šťávou a stačí vám 2-3 kousky...oproti konvenčnímu sušenému ovoci neuvěřitelný nepoměr. Cena 65 Kč za 100 g amalaki.

Amalaki je drobné indické ovoce, bohaté na antioxidanty a vitamín C. Konzumace podporuje imunitu a dodává energii. Amalaki je už velmi dlouhou dobu součástí ajurvédského léčitelství.

 

Tak doufám, že jsem vám přinesla trochu nové inspirace! :)