Články

Berlín - malý průvodce po dobrém jídle a pití

Zdravá výživa

Alnatura

Milovníci zdravé výživy jistě znají produkty Alnatura - dají se koupit jak v prodejnách DM, tak v Globusu. V Berlíně jsem ale narazila přímo na Alnatura obchod, kde je i malá kavárna, čerstvé pečivo, sandwiche apod. prostě ráj :) Nevěděla jsem, co si mám koupit dřív, zakázala jsem si přepočítávat z EUR na koruny... a vyjedla všechny ochutnávky (u každého regálu jeden stojan s ochutnávkou produktů). Co mě mrzí je, že všechna arašídová máslíčka (a to jsem si chtěla tak 2-3 ks koupit) obsahovala palmový tuk - jak Rapunzel, tak Alnatura, takže ve finále jsem v tomto ohledu nepořídila. Sortiment tedy ale měli pořádný! Všechny kombinace, na které si jen vzpomenete. V tomto ohledu máme ještě u nás mezery :). Nakonec jsem si vzala jen malý vzorek Mandle-kokos.

BIO zdravá verze Bounty tyčinky

Nutno říct, že výborná! Cenově raději nepřepočítávám :)

 

Matcha latté

Složením jen mléko, trochu cukru a matcha tea prášek. Cena 1.25 E byla překvapivě nízká.

 

Odlehčený BIO Camembert

Padnul s BIO Alnatura krekry na jednu večeři, jemný a lahodný :)

 

Restaurace

Trattoria Ossena

První zastávka byla italská, ale nám to rozhodně nevadilo. Už dlouho mě pronásledovala chuť na pizzu, tak jsem si řekla, že si s 26 km v nohách jednu zasloužím. Byla výborná - se slanečky a olivami. Zdravá výživa to sice úplně nebyla, ale byl to ten moment, kdy potřebujete přesně něco takového...

 

Brauhaus am Schloss - Lemke Berlin

Další zastávka byla už ve zdravé duchu - výborný salát s pečenou panenkou a místním čerstvým tmavým chlebem. Jelikož šlo i o celkem vyhlášený pivovar, nechyběla světlá desítka (za mě ale nic moc...).

 

Kavárny

Volkswagen kavárna na rohu Unter den Linden

Zde jsme zahájili náš výlet - ikonicky - v místě, kam chodí pro kávu a rychlý oběd "byznysmeni" světoznámých firem :). Káva výborná.

 

Kaffee Klassiker

Další zastávka byla úžasná kavárna na slavném Postdamer Platz, kde zvítězil typický pretzel s máslem - tak dobré prostě u nás nemají (bílou mouku vem ďas...).

 

Coffee Fellows na Alexanderplatz

V téhle kavárně jsem byla již loni, takže to byla sázka na jistotu. Dělají zde výborné plněné bagely a mají zde skvělé dorty - tentokrát vyhrál klasický carrot cake.

 

 

Drei Käsehoch -Neuendorffs Käsetorten Café

Poslední zastávka celého výletu byla v místní cheesecakekárně, kde prodávali tak ohromné dorty, že jsem větší ještě neviděla. Od jablečného, přes borůvkový až po příchuť vaječný koňak - k dostání jich bylo opravdu hodně! Bohužel na něj nezbylo v žaludku místo a cestu by nepřežil :/. Doppio s máslovou sušenkou ale plně uspokojilo.

Cena cca 3.40 E za kus mi přišla více než dobrá