Články

Recenze: Rostlinné náhražky/alternativy jogurtů

Na FB stránce přispívám malými recenzemi jednotlivých produktů. Dala jsem je dohromady do jednoho článku, takže zde naleznete hodnocení 5 rostlinných jogurtů různých značek. Minirecenze je zcela nezávislá.

Recept: Dýňový koláč „pumpkin cake“

Lehoučký, vláčný, voňavý... zkrátka vyladěný do podzimní nálady :). Na podzim poctivě zařazuji zahřívající snídaně. Místo jogurtů a tvarohů na sto způsobů dávám více přednost pečeným sladkým pokrmům, které prohřejí buď svou teplotou nebo svými ingrediencemi. Dýňový koláč je jedním z nich :)

Jak na správnou hydrataci organismu?

V letních dnech naše těla pracují na plné obrátky, aby si udržela správnou teplotu, která je optimální pro fungování celého organismu. Nedílnou součástí celého procesu je i hospodaření s vodou, obecně tekutinami, proto je správná hydratace aktuálně doslova „žhavé téma“.

Recept: Velikonoční Jidáše

Dle lidové tradice se Jidáše, tradiční velikonoční pečivo, pečou ve středu nebo brzo ráno na Zelený čtvrtek. Jeden Jidáš za svítání by vám měl zaručit pevné zdraví a ochránit vás před různými neduhy. Je ideální čas zadělat, abyste se zítra mohli těšit ze snídaně.

Zdravá výživa jako elixír mládí

Mládí je krásná věc. Cítíme se mnohdy bezstarostně, jsme plní ideálů, tužeb a vizí růžové budoucnosti. Malujeme si, jak budeme úspěšní a vždy dokážeme vše, co si umaneme. Rady starších nás mnohdy nezajímají, máme vlastní hlavu. Myslet do budoucna? Teď ne, teď jsme tady a teď a co bude za dvacet let nás nezajímá. V tomto stavu mysli je těžké si uvědomit, že pokud chceme být zdraví co nejdéle, musíme s určitými životními opatřeními začít už velmi brzy.

Umeocet – skvělý pomocník do kuchyně

Umeocet je skvělý pomocník do kuchyně. Zálivky, omáčky nebo třeba hlívový guláš – všude tam ho můžete využít. Jelikož se jedná o fermentovaný produkt, obzvlášť ho docení hlavně vaše střeva.

Recept: Lečo s uzeným tempehem

V momentě, kdy se začne hromadit úroda rajčat a paprik tak, že už nevíte, co s nimi, je čas na lečo. I když je to pokrm jen z několika ingrediencí, celková chuť a konzistence ve výsledku záleží na kvalitě surovin. Z vlastních ingrediencí nebo minimálně z vlastnoručně vypěstovaných rajčat a paprik, chutná prostě nejlépe.

Účinný a ověřený nápoj na klouby, plný vápníku

Moje babička zkouší na poli alternativní léčby kde co. Když jednou o Vánocích přinesla lahev ne moc vábně vypadající a páchnoucí "tekutiny" se slovy, že díky tomu už jí vůbec nebolí kolena, měla jsem k tomu zpočátku nedůvěru. Pak jsem se ji zeptala na složení a postup, jak ho vyrábí, a začalo to dávat i biochemický smysl. Tady je recept.

Základní postup pro jednoduché klíčení luštěnin ve sklenici

Klíčení luštěnin je považováno za něco, co spíše praktikují „alternativci" a milovníci rostlinné stravy. Určitě jste o něm už slyšeli, ale stále jste se neodhodlali to zkusit. Rozumíme vám. Pojďme společně prolomit ledy. Vyzkoušíte to jednou a pak už budete klíčit stále.