Články

Jak si zachovat zdraví při pracovním nasazení

V kontextu nadpisu by se nabízelo dodat i jak si zachovat zdravý rozum. Žijeme v době, kdy se minimálně lidé ve velkých městech neustále za něčím honí. Ať je to ráno z místa A do místa B, což je nejčastěji práce, tak je to z místa B do místa C, nedejbože i D, a pak opět A. A takto stále dokola. V pracovním režimu trávíme velkou část života, proto se musíme snažit, aby negativní dopady na náš organismus byly co nejmenší.

Odborná recenze: Přípravek na odvodnění organismu ZEROPILL

Recenze nového přípravku na trhu, Zeropill, který bojuje se zavodňováním organismu. Třeba jste to právě vy, kdo se trápí s nadbytečným kilogramy jen díky zavodnění a tato recenze vám pomůže se rozhodnout, kterému doplňku stravy máte dát přednost.

MACA – peruánský ženšen

Tradiční kofein, či thein nebo guarana začínají být značně „out“ a jejich místo pomalu, ale jistě nahrazují tzv. adaptogeny. Příroda je mocná kuchařka, dala za vznik rostlinám a plodům s nejrůznějšími účinky nejen na lidský organismus. Jedním z úctyhodných adaptogenů je i kořen MACA...

Nová éra sladidel: erythritol a xylitol

Cukr bychom vždy měli konzumovat velmi umírněně (na otázku CO tedy často odpovídám: Ptejte se KOLIK!), neboť je spoluviníkem celosvětové pandemie obezity a cukrovky. Ke slovu se podlední roky dostává nová generace alternativních, ale přesto přírodních, sladidel, která jsou, ač sladká, pro naše tělo bezpečná – erythritol a xylitol. Je to cesta? Jak pro koho...

Doplňky stravy a jejich odvrácená tvář

S rozvojem potravinářského průmyslu ve 20. století se začala rozvíjet i řada specializovaných odvětví, z nichž jedním je i výroba a prodej doplňků stravy (suplementů). Jejich obliba vzrostla až do té míry, že ve vyspělých zemích užívá pravidelně nějaký doplněk stravy každý třetí dospělý člověk, v USA je to dokonce více jak polovina populace. Co žene naši touhu „doplňovat“ a nemůžeme si spíše uškodit?

Vstřebávání živin – nemyslete jen na kvalitu jídla, ale i na své střevo

Většinou klademe hlavní důraz na to, co jíme – co do našeho těla přijímáme. Rozmýšlíme, co jídlo, které konzumujeme, obsahuje nebo neobsahuje za prospěšné či škodlivé látky. Zapomínáme ale, že je to hlavně naše tělo, které rozhoduje o tom, co, kolik a jak efektivně přijme a následně zpracuje.

RECEPT: Podzimní pečená zelenina

Je to zvláštní, ale mám raději zeleninu než ovoce. Mám na ní ráda její nevtíravou a hlavně zcela tvárnou chuť. Když sníme hodně ovoce, jsme přeslazení a to u zeleniny nehrozí. Jestli mám více ráda pečenou/dušenou, než syrovou, to nevím, každopádně mě baví kombinovat a připravovat si ji na mnoho způsobů. Zde je kombinace, která u mě aktuálně frčí. Použijte jako přílohu nebo lehkou večeři.

Věčná otázka: Proč stále nehubnu, když jím tak málo?

Toto je asi nejčastější otázka, kterou si pokládají ženy, které se rozhodly hubnout na vlastní pěst a stále jim to nejde. Rozum velí řídit se jasnou rovnicí: snížím příjem jídla, budu jíst skoro jen samou zeleninu a ovoce, příjem bude nižší než výdej a kila půjdou rychle dolů... Ale je v tom háček.

Trend „CLEAN FOOD“

Počítáme kalorie, hlídáme si gramáže, vyřazujeme živočišné výrobky, nebo naopak zařazujeme nadupané superpotraviny. Nebylo by nejlepší, kdybychom přestali zkoušet různé extrémy a výživové trendy a soustředili se zkrátka jen na základní kvalitní potraviny?

RECEPT: Avokádové brownies

Nedávno jsem na jedné akci ochutnala klasické poctivé brownies. Ač chutné, povedené, mě to prostě neuspokojilo. Asi už je to síla zvyku snažit se tradiční sladké pokrmy zjemnit, odlehčit a zkrátka je připravit ve zdravější verzi. Proto jsem se rozhodla vzápětí upéci avokádové brownies - bez lepku, bez vajec a bez bílého cukru. To mě uspokojilo a věřím, že uspokojí i vaše chuťové buňky.