Články

Festival Evolution - 19.-20.3.2016

O víkendu proběhl velmi oblíbený Festival Evolution, na kterém já osobně již několik let nemohu chybět. Zatímco několik ročníků bylo trochu slabších, poslední 3 roky to však stojí za to! Laťka je držena stále vysoko. Mě osobně nejvíce zajímá část BIOSTYL a ZDRAVÍ - takže zdravá výživa a vše okolo ní (jak jinak). Kosmetika a esoterika jdou mimo mě. Jako každý rok jsem opět ochutnávala "o106" a proběhly důkladné nákupy. V článku najdete podrobný přehled a popis těch nejzajímavějších úlovků! :)

Receptář...se zdravým selským rozumem (e-book)

Na web jogadnes.cz již nějakou dobu pravidelně připravuji recepty, které splňují zásady racionálního a pestrého stravování. Za necelé dva roky jsme nashromáždila již přes několik desítek nápaditých a zdravých inspirací na polévky, saláty, hlavní jídla či sladké snídaně a deserty. Přirozeně mě pak napadlo, proč bych už nesestavila přímo Receptář ? Z nevinné myšlenky a ve spolupráci se skvělými lidmi a Jóga DNES se tak zrodil e-book, kde najdete více jak 90 receptů přehledně rozdělených do jednotlivých kategorií. Můžete ho mít vždy při ruce a nezabere žádné místo! :)

(NE)PRAVDA o překyseleném organismu

Často narážím na články, které pojednávají o tom, jak nás strava překyseluje, nebo jak kyselinotvorná strava způsobuje růst nádorů, které se, prý ... jak známo, vytváří zejména v kyselém prostředí. Přiznám se, že mi to často trhá mé biochemické srdce. V 90% případů jsou autoři těchto článků jen pseudoodborníci a pisálci, kteří papouškují již jednou napsané. Věci se mají trochu jinak...

Palmový olej (PO) - chemická a zdravotní stránka

Palmový olej - aktuálně velmi žhavé téma. Chodíme v obchodech, čteme obaly a kroutíme hlavou, kde všude ho nacházíme. Jednou je to naše oblíbená tyčinka, podruhé oblíbené müsli...Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když napíši, že aktuálně nás problematika palmového oleje všechny hodně zajímá. Pokud se chcete dozvědět více, čtěte dále.

Biochemicka přeje všem úspěšný vstup do nového roku 2016!

Dnešní článek bude tématický - slavíme přece Silvestr a Nový rok! :) Není nutné se opít do němoty, oslavte přicházející rok 2016 s patřičnou grácií - se svými nejbližšími a sklenkou kvalitního šampaňského. Na Nový rok si pak k obědu dopřejte čočku. Jak říká přísloví - čočka nosí peníze! :) Několik zajímavostí o alkoholu a recept na novoroční oběd - to vše v dnešním příspěvku.

Zelené potraviny - zelený ječmen a moje osobní zkušenost

Již někdy v listopadu loňského roku jsem podlehla tlaku okolí a rozhodla se ten zelený zázrak vyzkoušet. Stále více a více lidí se mě ptalo na osobní zkušenost a já cítila, že je na čase, nějakou dodat. A zde je recenze...:)

DETOX? Ne, děkuji! Očista? ANO!

1. března - venku tolik sněhu, jako jsme za celou zimu neviděli...a přesto už prostě myslíme na jaro. Těšíme se, až jaro oslavíme pořádným vstupním DETOXEM a symbolicky odstartujeme nové roční období. DETOXY na nás budou křičet ze všech stran. Braňte se!

RECEPT: Domácí pohankové krekry

Celozrnné krekry můžeme pohodlně koupit v obchodě. Často stojí ale nemalé peníze a zmizí nadvakrát. Není nad to občas nelenivět a udělat si zkrátka ty domácí, bez kypřidel, s poctivým máslem a poctivou dávkou semínek. Inspirujte se a rozhodně si pochutnáte! :)

Jak si najít to své "zdravé stravování", jak začít?

Nový rok, nová předsevzetí a nové cíle. Ať už se rozhodnete, že chcete v roce 2016 zhubnout nebo jen celkově ozdravit vaše tělo po náročných svátcích, nikdy nedosáhnete úspěchu, pokud to nebudete mít tzv. "srovnané v hlavě". Nevrhejte se po hlavě do něčeho, co se může obrátit proti vám (diety), nejděte za něčím, co vám nadšeně doporučuje kamarád - zkuste si najít vlastní cestu.

Špaldové linecké cukroví

Pokud už vás "nebaví" klasické linecké cukroví z bílé pšeničné mouky, tak je pro vás ideální volbou to ze špaldové. Jemná oříšková chuť, skvělá konzistence těsta, méně cukru - to vše jsou benefity této ozdravěné verze. PS: Chutná i mužům! :)