Články

Chytré (...a trochu chemické) vánoční pečení :)

Zdravé cukroví - je to vůbec možné? ANO! V dnešní době, která nám přináší spoustu možností se pečení "chytrého" cukroví přímo vybízí! Věděli jste, jak funguje lepek v těstě nebo jak vlastně pracuje kypřící prášek? Vše není nic jiného než ta správná chemie! :)

Zachvátila nás JÍDLO-mánie...aneb malé zamyšlení nad současnou situací

Výživa, jídlo, strava, superpotraviny, biopotraviny, nutrienty, vaření, pečení, restaurace, bistro, kavárna, farmářské trhy, foodblog, foodbloger, foodstyle, výživové poradenství, dieta, redukční dieta, pořady o vaření (Pohlreich...Babica), kulinařina, gurmet, gurmánství...všechna tato slova a mnohá další patří do aktuálního megalomanského bláznovství, které otřásá NEJENOM naší republikou. Říkejme tomu jednoduše - posedlost jídlem ve všech směrech.

Pohanková sekaná

Sekaná z pohanky-lámanky je nejen na přípravu velmi jednoduchá, ale je také chutnou náhradou masné verze sekané - hodí se do vege-sandwichů nebo vege-burgerů, je skvělá jen tak s bramborem a nebo i samotná.

Lepek - je lavina odmítání jeho konzumace oprávněná?

Před několika lety by napadlo jen málo lidí, kteří netrpí celiakií nebo alergií na lepek, aby ze svého jídelníčku dobrovolně gluten vyřadili...Celiaci byli, řekněme, "komunita" a o lepku se veřejně moc nemluvilo. Nyní? Přečtěte si sami...

Vše, co byste měli vědět o snídaních

Snad žádné jídlo nevzbuzuje takové dohady jako právě ony snídaně – máme snídat, nemáme snídat, co je vhodné, co není vhodné, můžeme k snídaním sníst opravdu vše a jsou vůbec vhodné snídaňové cereálie?

Špaldové vánoční věnce

Asi nečekáte, že se na blogu objeví něco tradičního z bílé mouky a bílého cukru :). To je dobře. Tradiční vánočka je sice fajn, ale pokud jednou ochutnáte vánočku z mouky špaldové, už nechcete jinak. Když se vám nechce motat vánočku, ulehčete si to, jako já, a udělejte jen krásné vánoční věnce. Chutné a krásné jsou stejně :)

QQ - Quinoa quiche

Slané koláče, neboli quiche, nepatří mezi jídla na přípravu nejjednodušší. Většinou musíte spoustu ingrediencí připravit zvlášť předem. Nebudu vám lhát, že tomu je u tohoto koláče jinak. Na přípravu je o něco pracnější (proto musíte počkat na okamžik, kdy se vám prostě bude chtít...:), ale výsledek si opět o to více užijete a stojí za to. Koláč je výborný jak teplý, tak vychlazený studený.

VÁPNÍK 1/2: Rostlinné vs. živočišné zdroje vápníku - kde je pravda?

Na složení našeho těla se podílí asi 20 různých minerálních látek a to cca ze 4-5 % hmotnosti našeho těla. Vápník je z nich nejvíce zastoupený minerál v našem těle a z oněch výše uvedených procent tvoří téměř polovinu! Tento minerál si zkrátka zaslouží naší plnou pozornost...

Vše, co byste měli vědět o obědech

Na rozdíl od jiných národů, např. Britů, kteří obědvají studená jídla (často jsou to různé sandwiche a wrapy) a jejichž hlavním chodem je až teplá večeře, u nás, v České republice, tvoří tradičně to hlavní, teplé jídlo dne většinou oběd.

VEJCE - nebojte se jich!

Vejce byla dlouhou dobu považována za potravinu ne úplně vhodnou. Odborníci na výživu a vědci v nás zakořenili pocit, že vejce obsahují spoustu cholesterolu, který přispívá k rozvoji aterosklerózy, a tudíž bychom je měli konzumovat s velkou opatrností. Tyto vypuštěné informace měly za následek pokles spotřeby vajec jako komodity. Aktuálně však vejce zažívají revoluci – názor na ně se velmi zmírnil a my se jim už nemusíme vyhýbat tak, jak nám bylo kázáno dříve.