Články

RECEPT: Brokolicové karbanátky s pohankovou kaší

Nejčastější prioritou při přípravě obědů či večeří je rychlost. Každý zaměstnaný člověk to zná - jak v případě přípravy jídla pro sebe, tak pro své děti. Placičky s kaší jsou rychlým vegetariánským obědem či večeří do 20 minut a splňují všechna kritéria - zelenina, bílkoviny, komplexní sacharidy i tuky. I zarputilí odpůrci brokolice si jistě pochutnají :)

Berlín - malý průvodce po dobrém jídle a pití

Minulý týden jsem se s kamarádkou vydala na 3 dny do Berlína za kulturou a památkami. To bych to nebyla já abych důkladně neprošmejdila i obchody se zdravou výživou, nedala si kávu a sladké dobroty ve vyhlášených kavárnách a také místní speciality - od piva až po preclíky (ano, já vím...). Poznávačka města bez dobrého jídla a pití je přece jak chleba bez soli! Troufám si říci, že jídlo je vždy lepší, než všechny památky dohromady :D. A tady je shrnutí toho nejlepšího :) Třeba vás inspiruji na vaší cestě.

Zelené potraviny - zelený ječmen a moje osobní zkušenost

Již někdy v listopadu loňského roku jsem podlehla tlaku okolí a rozhodla se ten zelený zázrak vyzkoušet. Stále více a více lidí se mě ptalo na osobní zkušenost a já cítila, že je na čase, nějakou dodat. A zde je recenze...:)

DETOX? Ne, děkuji! Očista? ANO!

1. března - venku tolik sněhu, jako jsme za celou zimu neviděli...a přesto už prostě myslíme na jaro. Těšíme se, až jaro oslavíme pořádným vstupním DETOXEM a symbolicky odstartujeme nové roční období. DETOXY na nás budou křičet ze všech stran. Braňte se!

RECEPT: Domácí pohankové krekry

Celozrnné krekry můžeme pohodlně koupit v obchodě. Často stojí ale nemalé peníze a zmizí nadvakrát. Není nad to občas nelenivět a udělat si zkrátka ty domácí, bez kypřidel, s poctivým máslem a poctivou dávkou semínek. Inspirujte se a rozhodně si pochutnáte! :)

RECEPT: Jarní salátek s ricottou

Již několikrát se mi potvrdilo, že nejlepší jídla se rodí ze zbytků, aneb smíchej dohromady vše, co je potřeba dojíst :) Takto se zrodil i tento salát. Olivy-sušená rajčata-ricotta je osvědčená kombinace. Tady je recept.

Festival Evolution - 19.-20.3.2016

O víkendu proběhl velmi oblíbený Festival Evolution, na kterém já osobně již několik let nemohu chybět. Zatímco několik ročníků bylo trochu slabších, poslední 3 roky to však stojí za to! Laťka je držena stále vysoko. Mě osobně nejvíce zajímá část BIOSTYL a ZDRAVÍ - takže zdravá výživa a vše okolo ní (jak jinak). Kosmetika a esoterika jdou mimo mě. Jako každý rok jsem opět ochutnávala "o106" a proběhly důkladné nákupy. V článku najdete podrobný přehled a popis těch nejzajímavějších úlovků! :)

Receptář...se zdravým selským rozumem (e-book)

Na web jogadnes.cz již nějakou dobu pravidelně připravuji recepty, které splňují zásady racionálního a pestrého stravování. Za necelé dva roky jsme nashromáždila již přes několik desítek nápaditých a zdravých inspirací na polévky, saláty, hlavní jídla či sladké snídaně a deserty. Přirozeně mě pak napadlo, proč bych už nesestavila přímo Receptář ? Z nevinné myšlenky a ve spolupráci se skvělými lidmi a Jóga DNES se tak zrodil e-book, kde najdete více jak 90 receptů přehledně rozdělených do jednotlivých kategorií. Můžete ho mít vždy při ruce a nezabere žádné místo! :)

(NE)PRAVDA o překyseleném organismu

Často narážím na články, které pojednávají o tom, jak nás strava překyseluje, nebo jak kyselinotvorná strava způsobuje růst nádorů, které se, prý ... jak známo, vytváří zejména v kyselém prostředí. Přiznám se, že mi to často trhá mé biochemické srdce. V 90% případů jsou autoři těchto článků jen pseudoodborníci a pisálci, kteří papouškují již jednou napsané. Věci se mají trochu jinak...

Palmový olej (PO) - chemická a zdravotní stránka

Palmový olej - aktuálně velmi žhavé téma. Chodíme v obchodech, čteme obaly a kroutíme hlavou, kde všude ho nacházíme. Jednou je to naše oblíbená tyčinka, podruhé oblíbené müsli...Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když napíši, že aktuálně nás problematika palmového oleje všechny hodně zajímá. Pokud se chcete dozvědět více, čtěte dále.